Zachowanie człowieka z upośledzeniem umysłowym

Mam takie pytanie jak zachowuję się człowiek z upośledzeniem umysłowym ? (chodzi mi głównie o etapy: znaczny, głęboki , lekki, umiarkowany)

Dzień dobry!

Temat jest bardzo szeroko opisywany i dostępny w Internecie. Zachęcam do poszukiwań. Chętnie odpowiem na dodatkowe pytania, jeśli takie pojawiają się po lekturze.

Pozdrawiam!

Wszystko zależy od stopnia upośledzenia (to nie są etapy, bo sugerowałoby to postępowanie zaburzenia, a najczęściej jest to określenie poziomu funkcjonowania intelektualnego). Warto sprecyzować pytanie, by można było na nie rzetelnie odpowiedzieć.