Czy to może być łojotokowe zapalenie skóry?

Witam, od wielu lat zmagam się z trądzikiem. Ostatnio spróbowałem leku zorac. Stosowałem go ok miesiąca. Niestety musiałem zrezygnować, gdyż skóra zwłaszcza na brodzie i nad wargą była mocno zaczerwieniona i podrażniona. Dodatkowo pojawiło się coś na kształt wysypki, przypominające opryszczkę choć z mniejszą ilością płynu surowicznego. Te wysięki pojawiły się w 99% tam gdzie skóra była podrażniona po zoracu. Niestety także na powiece i pod okiem, tam nigdy zoracu nie stosowałem. I stąd moje pytanie. Byłem u dermatologa, który przepisał mi Rozex i stwierdził że to reakcja kontaktowa po zoracu. Ale męczy mnie fakt, czy to czasem nie jest ŁZS, czy istnieje jakaś 100% metoda aby odróżnić te dwie przypadłości? Z góry dziękuję

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy stan skóy, zbada ją . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.