Czy to może być objaw autyzmu?

Witam synek 23 korygowane 22miesięcy, z rozwoju sprawdzam i wszystko super nawet potrafi więcej niż jego wiek ma umiejętności 24 miesięcznego dziecka bardzo dużo mówi komunikuję się bardzo dobrze łączy zdania, gdy czegoś potrzebuje pokazuje prosi,,daj te klocki,, tuli się kocha swoją rodzinę, uwielbia małe dzidzi, głaszcze przytula coś daje jakieś zabawki itp. No wszystko super ale mam pewne dziwne obawy sama nie wiem czy to normalne a że jestem przewrażliwiona to pytam. Bo jak chodzi czy biega to tak jak by trzyma równowagę że np. Rączka tak do góry czasami podnosi albo pręży paluszki u rączki tak prostuje, gdy coś trzyma nie ma tego problemu, jak biega to też tak Bardzo szybko ale trochę taki napięty.Kuca normalnie, wychodzi zjeżdża sam ze zjeżdżalni czyli super ale nie wiem co o tym myśleć.Juz różne myśli mam w głowie czy to objaw autyzmu , już się sama nakręcam
KOBIETA, 29 LAT 7 miesięcy temu

Dzień dobry,

Samo podnoszenie rączki do góry w trakcie zabawy, nie powinno budzić większego niepokoju. Myślę, że pierwszym korkiem mogła by być wizyta u fizjoterapeuty/osteopaty. Specjalista mógłby przyjrzeć się pojawiającemu się napięciu i zalecić odpowiednie działania.

Proszę pamiętać, że dzieci rozwijają się w rożnym tempie a pojedyncze zachowania i objawy nie oznaczają od razu potrzeby pogłębionych konsultacji diagnostycznych. Oczywiście warto być uważnym na zachowanie dziecka i w razie zważonych nieprawidłowości zwrócić się o pomoc do specjalisty/specjalistki.

W przypadku kiedy napięcie i lęk o dziecko będzie się utrzymywać warto skorzystać z konsultacji psychologicznych.