Czy to może być plamienie owulacyjne?

Witam. Od kilku miesięcy mam problemy hormonalne z czym wiąże się zaburzenie miesiączkowania. Po badaniach u ginekologa wykryto, ze mam podwyższone hormony męskie. Od ok 6 miesięcy biorę leki hormonalne, które maja za zadnie unormować moje miesiączki. Miesiączki już nie spóźniają mi się o 2 miesiące, ale o ok 7-10 dni. Ostatnia miesiączkę miałam 21.10 i trwała 8 dni. Od 3 dni, mam plamienie, które myślałam ze są spowodowane owulacja. Dzis zorientowałam się, ze pominęłam tabletki o 3 dni (biorę je 2 razy dziennie, wiec łącznie pominęłam 6 tabletek). Plamy są w kolorze ciemno bordowego. Czy to może być plamienie owulacyjne czy to może wina pominięcia tabletek?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, obecne u Pani plamienie najprawdopodobniej pojawiło się na skutek pominięcia tabletek hormonalnych, jest to normalne zjawisko w takich sytuacjach, ponieważ nie dostarczono do organizmu danej substancji czynnej, zdarza się to również podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych – tak zwane krwawienie z odstawienia hormonów.

Oczywiście istnieje możliwość, że zbiegło się to czasowo z owulacją, jednak ma ono zazwyczaj barwę krwistoczerwoną, a nie bordową, jaka wystąpiła u Pani.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bole-owulacyjne

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-miesiaczka

https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.