Czy to może być przyczyną omdleń?
Dzień dobry W tomografii głowy wyszło mi m.in. wysokie stanie opuszki żyły szyjnej po prawej stronie-rozwojowe. Co to oznacza? Czy to może być przyczyną omdleń, najczęściej po obracaniu głowy w bok lub po wysiłku fizycznym?

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
omdlenia mogą mieć wiele przyczyn, w tym problemy naczyniowe, nerwowe, sercowe, czy też inne schorzenia. Konieczna jest dokładna ocena kliniczna, badania dodatkowe i konsultacja z lekarzem specjalistą, takim jak neurolog lub kardiolog.
Opuszka żyły szyjnej to termin odnoszący się do końca żyły szyjnej wewnętrznej. Jej wysokie położenie ma charakter anatomiczny i raczej nie powinno powodować opisanych przez Panią objawów.
Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-znaczy-wysoko-ulozona-opuszka-zyly-szyjnej