Czy to może być zwyrodnienie?

Witam. Mam problem z kością obojczykowa. Mianowicie zauważyłam na niej zgrubienie. Zgrubienie to jest twarde, w dotyku przypomina kość, znajduje się prawie przy końcu kości. Nie boli nie przesowa się nie wiem od kiedy to mam..... Nie rośnie.... Nie jest to również węzeł chłonny. Czy możliwym jest aby to było zwyrodnienie np od pracy lub skrzywienia kręgosłupa? Pracuje od 15lat jako sprzątaczka i prawa ręka jest niestety nadmiernie eksploatowana.... Mam umówiona wizytę u lekarza. Jednak boję się najgorszego. Czy mogę prosić o szybką odpowiedz

Lek. Bianka Małczuk

Witam,

Na podstawie Pani opisu mogę przypuszczać, że rzeczywiście mogą to być zmiany zwyrodnieniowe. Słusznie jednak, że zdecydowała się Pani udać na konsultację lekarską, by ostatecznie postawić diagnozę.

Pozdrawiam serdecznie :)