Czy to może mieć związek z zaburzeniami hormonalnymi?

Witam, zdążył mi się dziwny okres, mianowicie drugiego dnia okresu miałam jakby krwotok, wszytsko przemoklo, co chwilę musiałam zmienić tampon, do tego mam czeste biegunki, często bolinie też głowa, osłabienie, zdążyło mi. Się również omdlenie po badaniach morfologia nic nie stwierdzono, szukam przyczyny, może to jakieś zaburzenia hormonalne?
KOBIETA, 34 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

dolegliwości w cyklu menstruacyjnym mogą być spowodowane różnymi czynnikami, w tym zmianami hormonalnymi, ale nie tylko.

Jeśli krwawienie jest bardzo obfite i wymaga częstych zmian tamponów lub podpasek, może to być związane z zaburzeniami hormonalnymi, związanymi np. z dysfunkcją tarczycy lub problemami z przysadką mózgową. Częste biegunki, bóle głowy i omdlenia mogą być związane z odwodnieniem spowodowanym przez obfite krwawienia.

Zalecamy wizytę u lekarza, który może przeprowadzić dokładne badania i zdiagnozować przyczynę objawów. Mogą to być badania krwi, USG, czy też badania hormonalne. Ginekolog może zalecić odpowiednie leczenie lub skierować Panią do innego specjalisty w zależności od wyniku badań. W międzyczasie warto zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i odpoczynek, a także unikać stresu, który może wpływać na układ hormonalny.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-hormonalne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.