Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Witam Panią. Może Pani wybrać jedną z dwóch możliwości. Jedna to udać się do swojego lekarza ogólnego, który może Panią skierować do neurologa, który może sprawdzić czy Pani problemy mają przypadłość fizjologiczną. Druga możliwość to wizyta u psychologa. Pani problemy z koncentracją i pamięcią mogą mieć naturę psychogenną (np. wynikać z obecności silnego i/lub długo utrzymującego się stresu). Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Specjalista psycholog kliniczny, specjalista terapii traumy.
0

Witam,
podłoże powyższych problemów może być rózne,więc najlepiej zacząc od lekarza rodzinnego i badań ,które zleci,albo specjalisty,którego wskaże po wywiadzie z Panią.Jeśli nie dolegało Pani podobne zaburzenia nigdy dotąd,byłabym za wywiadem psychologicznym,który w swej specyfice dotyczy zmian życiowych i czynników ,jakie najczęsciej tę uwagę bardziej absorbują,niż codzienne obowiązki.Tym bardziej,gdy próbuje się je "odsunąc"od siebie,zapomnieć,zaprzeczyć itp.
Pozdrawiam i zachęcam do poddania się takiej rozmowie,a wraz z nią rozwiązania problemu,który Pani zakłóca spokój.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0

Przyczyn problemów z koncentracją i pamięcią może być wiele. Mogą to być zaburzenia neurologiczne. Jak również efekt ubogiej diety, co skutkuje niedoborami mikroelementów, które mają wpływ na funkcjonowanie mózgu.
Często długotrwały i silny stres oraz życie w biegu powodują kłopoty z koncentracją i pamięcią. Mogą to też być efekty problemów płynących z psychiki. Biorąc pod uwagę powyższe warto udać się do lekarza i zrobić odpowiednie badania, jak również skonsultować się z psychologiem.

Pozdrawiam.

Dyplomowany psycholog i coach. Absolwentka Szkoły Coachów i Trenerów Grupy TROP.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy