Zapominanie i problemy ze skupieniem myśli

Mam taki problem podam przykład mam na ekranie narysowaną osobę mam to sobie zwizualizować w umyśle tak jakby narysować i nic, to znaczy moje myśli szybko uciekają, wiem co robiłem wczoraj nie pamiętam jak to zapamiętałem nie uchwytuje np obrazów myśli czyli obrazowego uchwycenia sytuacji wiem że gdzieś wczoraj byłem w sphinx wiem dokładnie ile i za co zapłaciłem nie widzę tego, wszystko ulatuje mi do podświadomości zapewne bądź ucieka z umysłu. Moja mama choruje na depresję od lat niestety.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Drogą wirtualną nie da się stwierdzić, co jest przyczyną Pana problemów z koncentracją uwagi i pamięcią. Przyczyn może być wiele, np. nieodpowiednia dieta, przemęczenie, stres, problemy emocjonalne, depresja, problemy neurologiczne itd. Jeżeli trudności z pamięcią i koncentracją uwagi są dla Pana bardzo męczące i przeszkadzają Panu w codziennym życiu, radzę skonsultować się z lekarzem, który zleci odpowiednie badania i będzie mógł orzec, co jest źródłem Pana problemów, a następnie będzie mógł wdrożyć odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień Dobry Panu,

Sugerowałabym Panu konsultację i kontrolne badanie neuropsychologiczne, celem zbadania funkcji poznawczych i ewentualnej terapii czy treningu pamięci i uwagi.

Życzę Panu wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej