Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nerwica lękowa w okresie menopauzy

dzień dobry jestem w okresie klimakterium popadłam w nerwicę lękową po pewnym czasie pojawiły się problemy z pamięcią głównie krótkotrwałą czy jest nadzieja że pamieć powróci jak polepszy sie mój stan zdrowia dziękuję z góry za odpowiedź,
KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu

Skuteczność terapii grupowych

Najpierw przydałaby się diagnoza lekarska - badania medyczne. Przy huśtawce hormonalnej można przecież doświadczać objawów podobnych do zaburzeń lękowych czy depresyjnych. Dopiero jeśli wykluczone zostaną czynniki od-medyczne można postawić diagnozę zaburzeń lękowych oraz diagnozę psychoterapeutyczną (skąd u Pani problem). Można spróbować diagnozy neuropsychologicznej, np. Testem Bentona, który pomoże określić naturę problemu. Dopiero kiedy będzie wiadomo po której stronie jest problem, odpowiedni specjalista pomoże Pani ocenić możliwość poprawy.

0
Mgr Beata Szymik Psycholog, Zabrze
39 poziom zaufania

Tak, jest taka szansa. Być może pani "problemy z pamięcią" nie są tak faktycznie problemami z pamięcią ale z koncentracją. Nie zapamiętuje pani pewnych rzeczy bo na nie nie uważa, jest zajęta czymś innym więc w efekcie nie jest pani w stanie sobie ich przypomnieć.
Beata Szymik

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy