Czy to możliwe, że to miejsce po przetoce ciągle się goi?

Dzień dobry. Około 10 lat temu stomatolog podczas leczenia kanałowego zrobił mi perforację w dnie komory zęba nr 6. Nie wypełnił ani jednego korzenia, dal w to miejsce MTA i go zamknął z informacją ze gdy ząb się odezwie to będzie do wyrwania. I się odezwał... przetoka. Nowy stomatolog kazał wykonać mi tomografię CBCT i podjął się leczenia pod mikroskopem. Ząb jest zabezpieczony od nowa MTA, dno wzmocnione płynnym włóknem szklanym i obecnie trwają prace nad oczyszczaniem kanałów. Wszystko ok, przetoka się zamknęła na kilka dni po zabezpieczeniu MTA. NATOMIAST TEN ZĄB OD CZASU DO CZASU MNIE POBOLEWA. TZN. JEST WRAŻLIWY NP 2 H PO CZYM ĆMIENIE MIJA. Nie wiem co jest powodem. Stomatolog mówi, że to możliwe bo stale trwają tam procesy naprawcze, odbudowa i przebudowa. Czy to możliwe aby po 3 miesiącach stale leczyło się to miejsce po przetoce (w CBCT było widać "zbiornik" w którym znajdowała się ropa która znalazła ujście na dziąśle) co powoduje ten lekki bol? C
KOBIETA, 32 LAT 5 miesięcy temu

Zęby z perforacją dna korony mają nie zbyt dobrej prognozy. Gojenie się tej okolicy może długo potrwać. Często niestety zmiany w kości w miejscu przetoki i perforacji nie goją się i taki ząb należy usunąć. Pani lekarz postąpił prawidłowo, wyleczył ząb kanałowo, zamknął perforację. Teraz należy ząb obserwować i cierpliwie czekać. Nie można jednak wykluczyć, że ząb będzie do usunięcia.