Czy to normalne kiedy przed i podczas miesiączki boli tylko jedna pierś?

Witam, mam 24 lata, już dłuższy (ok. 1-2 lata ) czas przed pojawieniem się miesiączki boli mnie tylko lewa pierś, dokładnie z lewej strony robi mi się zgrubienie, ale martwi mnie to, że z miesiąca na miesiąc to zgrubienie staje się coraz większe. Nie wiem co mam z tym zrobić, czy iść do lekarza, czy może to zupełnie normalne? Z góry dziękuję za odpowiedź:)
24 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Przed miesiączką oraz w jej czasie może dochodzić do nieswoistych zmian w obrębie tkanki gruczołowej piersi, często powodując objawy bolesności i dyskomfortu. Sytuacja może dotyczyć obu piersi lub tylko jednej. Jeśli stwierdzone zmiany znikają po miesiączce to nie ma powodów do obaw.
Samobadanie należy wykonywać zawsze po zakończeniu okresu, tylko zmiany stwierdzone w tym czasie są wskazaniem do konsultacji z ginekologiem lub lekarzem rodzinnym.
Redakcja abcZdrowie.pl