Czy to normalne u mojego półrocznego syna?

Witam, mam półrocznego syna i chciałam zapytać, czy jest to normalne, że na jego narządach płciowych tzn. na jądrach pojawiły się małe jasne włosy? Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Pojawienie się włosków w obrębie narządów płciowych u niemowlaka bezwzględnie wymaga diagnostyki endokrynologicznej. Niezbędne jest oznaczenie hormonów tarczycy, nadnerczy i przysadki.
W pierwszej kolejności radziłabym udać się do pediatry, który obejrzy synka i sam skieruje Panią do odpowiednich specjalistów.
Niestety w chwili obecnej nie mogę Pani odpowiedzieć co jest przyczyną owłosienia. Takich informacji udzieli Pani lekarz po przeanalizowaniu wyników badań.

Pozdrawiam