Czy to normalne, że ciągle czuję dyskomfort w oku?

witam. W pracy jakiś opiłek wbił mi się w oko. W szpitalu mi go wyciągnięto, a mimo to dalej czuje taki sam dyskomfort i lekkie kłucie jak z opiłkiem. Czy to normalne ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

to naturalne, że nadal odczuwa Pan dyskomfort związany z wbitym w oko opiłkiem. Czas gojenia rogówki po takim incydencie może być różny. Zależne jest od tego, jak szybko zgłosił się Pan do szpitala oraz jak wyglądał uraz.

W najlepszym przypadku dyskomfort ustępuje po jednej dobie, co dotyczy przypadków bez żadnych powikłań. Nasi eksperci z zakresu okulistyki są jednak zdania, że czas gojenia może wynosić nawet dwa tygodnie. Proszę więc uzbroić się w cierpliwość. Jeśli po upływie tego czasu nadal będzie Pan odczuwał dyskomfort bądź dolegliwości bólowe, to proszę zgłosić się do okulisty.

Zachęcamy do zapoznania się z wypowiedziami naszych ekspertów pod podobnymi pytaniami innych użytkowników:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-oka-po-usunieciu-ciala-obcego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czas-gojenia-oka-po-usunieciu-ciala-obcego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.