Czy to normalne, że dwa tygodnie po myringoplastyce słyszę trzaski przy połykaniu śliny?

Czy to normalne że 2 tygodnie po miryngoplastyce słyszę trzaski przy połykaniu śliny? Rodzaj jak by odklikiwania kapsla. Zastanawiam się co może powodować ten dźwięk. Pojawia się głównie wieczorem. Po nocy przez większą część dnia go nie ma. Na wizycie kontrolnej operator powiedział że wszystko poprawnie się goi i kolejna wizyta dopiero za miesiąc.
KOBIETA, 37 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

myringoplastyka to zabieg mający na celu naprawę uszkodzonej błony bębenkowej. Po takiej operacji mogą występować różne dolegliwości i objawy, które są związane z procesem gojenia się i powrotem do zdrowia. Jeden z tych objawów może być podobny do opisanego przez Panią dźwięku trzasków przy połykaniu śliny. Może to być związane z ruchomością tkanek i mięśni gardła.

Warto podkreślić, że mogą to być tylko chwilowe objawy i często są one naturalną częścią procesu gojenia się po zabiegu. Jeżeli nie występują u Pani żadne inne niepokojące symptomy i miejsce dobrze się goi, to nie ma żadnych powodów do niepokoju.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/myringoplastyka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.