Czy to normalne, że od tamtej pory nie mam okresu?

Witam, 20 października urodziłam córkę karmie ją mlekiem modyfikowanym 19 listopada dostalam okresu a przy następnym okresie ktory doatalam 20 grudnia zaczęłam brac tabletki antykoncepcyjne Axia Plus jednak caly miesiac brania mialam krwawienie i to spore wiec odstawiłam i od tamtej pory nie mam okresu czy to normalne?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tak, niewykluczone, że doszło do rozregulowania cyklu miesięcznego z powodu antykoncepcji hormonalnej. Jest to stosunkowo częste zjawisko, więc niewykluczone, że miesiączkę dostanie Pani w kolejnym cyklu.

Z uwagi jednak na niedawny poród oraz fakt, iż podczas zażywania pigułek wystąpiły skutki uboczne o dość gwałtownym przebiegu, wskazana byłaby wizyta u ginekologa.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem, być może rozwieje Pani wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-po-odstawieniu-tabletek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.