Czy stres mógł spowodować opóźnienie miesiączki?

Witam mam 35 lat 7 października zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne Mirelle po pierwszym opakowaniu dostałam okres z odstawienia 28 października zaczeallm drugie oplkowanie po 7 dniach przerwy ale po 15 tabletkach odstawiłam ten lek Ponieważ bolała mnie głowa źle się czułam dostałam okres 24 listopada kolejny 12 grudnia i do tej pory nie mam okresu cykle przed tą lekami miałam 28 dni bolą mnie piersi jajniki a okresu nie am nie wiem czy to przez stres nie dostaje miesiączki bo to już 35 dzień cyklu zabezpieczałam się z mężem bardzo proszę o odpowiedź pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zakładam, że pierwsze krwawienie po odstawieniu pigułek było krwawieniem z odstawienia, kolejne mogło być miesiączką, natomiast proszę pamiętać, że choć zazwyczaj zarówno płodność, jak i właściwy rytm cykli menstruacyjnych powinien wrócić już w kolejnym miesiącu po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych, to nie musi to być regułą. Ponieważ odstawiła Pani tabletki w połowie opakowania, niewykluczone są zaburzenia hormonalne, powodujące nieregularności w miesiączkowaniu.

Więcej informacji odnajdzie Pani w tym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-po-odstawieniu-tabletek.

W takim wypadku sugeruję przede wszystkim wykonać test ciążowy, ponieważ żadna metoda antykoncepcyjna nie jest w stu procentach skuteczna, a następnie skonsultować się z ginekologiem. O możliwych przyczynach zaburzeń cyklu przeczyta Pani w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.