Czy to opóźnienie może być związane ze stresem?

Dzień dobry, Mam 21 lat, moje miesiączki zazwyczaj są regularne, różnica 2-4 dni. Moje ostatnie miesiączki wypadały 12.01, 8.02 ,10.03. Dziś jest 15.04 a miesiączki nadal nie mam. Regularnie współżyję z moim chłopakiem, jednak testy ciążowe, które robiłam (3), dwa wczoraj i jeden dzisiaj wyszły negatywnie. Dodam, że od 2-3 dni boli mnie podbrzusze, jednak jak okresu nie było, tak nie ma. W poprzednim miesiącu miałam dużo stresu. Czy za wcześnie na test ciążowy? Czy to opóźnienie może być związane ze stresem?

Zaburzenia cyklu mogą wynikać ze stresu. Jeśli uprawia Pani seks bez zabezpieczenia, istnieje ryzyko ciąży. Nie ma testów w 100% wiarygodnych, a najwcześniej są pozytywne po 14 dniach od stosunku.