Czy to plamienie zwiastuje poronienie?

Witam. Mam 30lat i jestem pierwszy raz w ciąży i Dziś jestem w 12T4D.Tydzien temu wyszłam ze szpitala do którego skierował mnie mój lekarz prowadzący po tym jak poszłam na badanie kontrolne i okazało się że jest zagrożenie poronieniem . Przed pójściem na kontrole miałam lekkie plamienia podczas wysiłku, lecz nie były one na tyle obfite ze się zaniepokoilam. Po wyjściu ze szpitala cały czas zażywam leki które przepisano mi w szpitalu i dziś gdy poszłam do toalety zobaczyłam że mam wkładkę zakrwawioną na ciemno czerwony kolor. Pojechałam do szpitala ale nawet mnie nie zbadali tylko pielęgniarka powiedziała że jeśli krwawienie bedzie takie jak podczas okresu mam wtedy się zgłosić. Nie wiem czy zalecenia pielęgniarki są właściwe. Proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety nie sposób ocenić czy zalecenia pielęgniarki są właściwe, czy też nie, warto jednak pamiętać, że ciąża to stan szczególnej troski o dobrostan kobiety i jej nienarodzonego dziecka. W takiej sytuacji sugerowałabym skonsultowanie się z ginekologiem. Jeżeli Pani ciąża jest zagrożona poronieniem, to tym bardziej każdy niepokojący objaw powinien być dla Pani alarmujący – zwłaszcza plamienie czy krwawienie. Każdorazowo bowiem wymagają konsultacji ginekologicznych.

Sądzę, że konieczne jest badanie, bez niego ciężko powiedzieć, czy ciąża rozwija się prawidłowo. Natomiast ewidentna krew na podpasce może być symptomem poronienia. Być może ten artykuł będzie przydatny, proszę się z nim zapoznać: https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-w-ciazy-poczatki-poronienie-zalecenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.