Czy to prawda, że codzienne spożywanie jarmużu może negatywnie wpłynąć na tarczycę?

Witam Chciałabym zapytać czy to prawda że codzienne spożywanie jarmużu może negatywnie wpłynąć na tarczycę? moje dotychczasowe wyniki tarczycy przed spozywaniem jarmużu były następujące :1,36 2,5 gdzie norma laboratoryjna ustalona jest od 0,27-4,0 ale robiłam wynik TSH niedawno bo w sierpniu jak zaczęłam często spożywać jarmuż i wynik miałam niższy 0,863 , dodam że choruję na NZJ i jarmuż bardzo mi służy gdyż jest lekkostrawny a i polubiłam go bardzo ale boję się o tarczyce czy odstawić jarmuż?

Witam
Jeśli Pani służy jarmuż ja bym go nie odstawiała ewentualnie lekko ograniczyła. Wynik tarczycy 0,863 jest dobrym wynikiem, pod warunkiem, że nie będzie się cały czas zmniejszać. Proszę za miesiąc zrobić kolejne badanie TSH i zobaczyć jak będzie dalej zachowywać się tarczyca przy przyjmowaniu jarmużu.

Witam
Goitrogeny zawarte w jarmużu mogą zaburzać metabolizm jodu dlatego przy jego częstym spożywaniu należny zadbać o jego odpowiednią podaż( np spożywać ryby morskie). Jarmuż powinien być ograniczany u osób z niedoczynnością tarczycy. Proszę zadbać o zróżnicowaną dietę. Może również skorzystać Pani z wizyty u dietetyka.

Pozdrawiam