Czy to są bezpieczne suplementy?

Czy PQQ pirolochinolinochinon jest bezpiecznym suplementem i jaki ma udokumentowany pozytywny wpływ na zdrowie ludzi?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

PQQ Pirolochinolinochinon jest suplementem, a nie lekiem. Leki zanim zostaną wprowadzone do obrotu, muszą spełnić szereg wymagań i zostać zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Wobec suplementów takich wymogów się nie stawia. Są one traktowane jako środki spożywcze, które przed sprzedażą mają być zgłoszone do Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Wprowadzenie do obrotu suplementu wymaga przedstawienia w GIS etykiety produktu, a jego skład jest deklarowany przez producenta. Dlatego przy zakupie produktu PQQ Pirolochinolinochinon wskazane jest zwracanie uwagi na opinie i spostrzeżenia konsumentów, którzy rozpoczęli suplementację tego produktu. Literatura fachowa traktująca o pirolochinolinochinonie to zbiór artykułów anglojęzycznych skupiających się na tematach stricte naukowych, np. trudnościach syntetyzowania tego związku czy też jego rozmieszczeniu i przemianach w ciele człowieka.

Proszę zapoznać się także z innymi podobnymi materiałami na naszym portalu:

https://portal.abczdrowie.pl/suplementy-diety,

https://zywienie.abczdrowie.pl/bilansowanie-zdrowej-diety.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.