Czy to są właśnie ataki schizofrenii?

Witam. Mam pytanie odnośnie mojego zdrowia psychicznego. Mianowicie leczę się psychiatrycznie na schizofrenie mam takie zapisane leki czyli risperon, apra swift i paxtin. nie jestem pewny czy to jest schizofrenia pozniewaz nie slysze glosow tylko od czasu do czasu co 5 lub 6 dni mam takie ataki że: nie moge sie skupic wzork mi ucieka wzroku nie moge skupic. Boje sie czegos sam nie wiem czego zalezy jaka przyjdzie mysl do glowy. glosów nie mam. kołatanie serca itp żaden psychiatra nie umie mi pomoc tylko stwierdzil ze mam schizofrenie i musze brac leki a te leki mi nie pomagaja jak mam ten atak to powinienem sie uspokoic a nie moge i mam jeszcze w tym ataku tai wyostrzony wzrok obraz, tak jak by mi sie skupial wzork na czarnym kolorze. nie bylem nigdy hospitalizowany. sam znosze te ataki. nei wiem czy to sa ataki schizofreni czy leku prosze o odpowiedz z góry dziękuję :)

Jeśli ma Pan wątpliwości co do diagnozy- warto porozmawiać o tym mimo wszystko z lekarzem prowadzącym. Zna Pana historię choroby oraz obecne objawy najpełniej i dlatego będzie potrafił wyjaśnić i rozwiać wątpliwości. Faktem jest jednak, że głosy są jednym z objawów diagnostycznych schizofrenii, jednak nie u każdego pacjenta występują. Dlatego ich brak nie wyklucza diagnozy choroby.