Słyszenie głosów, agresja słowna i fizyczna po odstawieniu narkotyków a schizofrenia

witam kiedys bralem narkotyki nie posiadam objawow odstawiennych lecz odkleily mi sie klepki po nich slysze glosy,czuje sie sledzony,nawet juz zaczelo dochodzic do agresji slownej i fizycznej wiem ze jestem chory ale nie radze sobie ze soba niszcze siebie i rodzine jak mam przekonac lekarza zeby zmienil tok leczenia nie po narkotykowego tylko na schizofrenie gdziekolwiek bym doglebnie nie spytal kazdy mi to mowi ze mam takie objawy
ponad rok temu

A pyta Pan specjalistów czy laików? Skąd pomysł, że lekarz się myli? Schizofrenia to bardzo poważna i nieuleczalna choroba, więc z jej zdiagnozowaniem lepiej się nie śpieszyć. W razie wątpliwości sugeruję się zgłosić do innego specjalisty (psychiatry, lub psychologa, najlepiej psychologa klinicznego) celem diagnostyki.

Witam,
Może Pan się dodatkowo skonsultować z innym lekarzem, jeśli ma Pan wątpliwości co do sposobu leczenia. Myślę, że warto wziąć pod uwagę, by był to lekarz psychiatra specjalizujący się w leczeniu uzależnień.
Pozdrawiam
Ewa Czernik