Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to samopoczucie jest związane z odstawieniem leków?

Przez 3 miesiące zażywałam Sylmę (1-0-1) oraz Fevarin (0-0-1). Po ponownej konsultacji z psychiatrą oraz z psychoterapeutką, zdecydowałam się na schodzenie z dawek, lecz potem szybko (po kilku dniach) przerwałam przyjmowanie leków całkiem. Od kolejnego dnia, dość dziwnie się czuje: mam zawroty głowy, jestem rozkojarzona, odczuwam puls np w wargach i mam problem z wybudzeniem się. Czy to samopoczucie jest związane z odstawieniem leków? Czy to szybko minie czy powinnam wrócić do terapii? Poza poczuciem fizycznym, psychicznie stałam się zupełnie innych człowiekiem, silnym, pewnym siebie i absolutnie nie mającym cech wspólnych z moją osobą przed i w trakcie terapii. Czuję się bardzo dobrze, tylko martwią mnie jedynie te reakcje.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Nagle odstawienie leków może dawać przykre dolegliwości, także takie jak wymienione przez Panią. Mogą się one utrzymywać nawet kilka tygodni. Jeśli samopoczucie się nie poprawi, powinna Pani skonsultować się z psychiatrą i rozważyć powrót do małych dawek leków i następnie stopniowe ich odstawienie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy