Czy to wszystko mogło wpłynąć na taki przebieg okresu?

Witam. Mam 47 lat i nietypowe pytanie.Do tej pory okres miałam co 28-31dni a od ponad pół roku co 25-26dni. Trwa różnie. Raz 4 dni a innym razem 6.Wiem że mogę wchodzić już w okres przekwitania ale chciałabym się dowiedzieć czy jest to normalne że po 3 dniach normalnego okresu jest blado różowa krew tylko na papierze ale nie za każdym razem. Czy to resztki okresu? Dodam jeszcze że w ostatnim czasie prowadzę nerwowy tryb życia, schudłam 9 kilo nie odchudzajac się i miałam atak rwy kulszowej - tydzień przed okresem. Przyjmowalam wówczas silne leki przeciwbólowe. Czy to wszystko mogło wpłynąć na taki przebieg okresu?

Witam serdecznie,
oczywiście, że to wszystko co Pani opisuje mogło wpłynąć na gospodarkę hormonalną, która jest bardzo czuła a tym samym na zmiany w okresie.
Stres, leki, zmiana trybu życia, utrata kilogramów, zmiana diety to najczęstsze przyczyny zmian w miesiączkowaniu. zmiany te mogą także przychodzić z wiekiem. Dla pewności, że nic niepokojącego się nie dzieje może Pani udać się do ginekologa. Proszę dbać o siebie, wprowadzić zdrową dietę a wszystko powinno być dobrze:)

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk