Czy to z tego powodu noga tak powoli się goi?

Dzień dobry, 10 dni temu stłukłem nogę w okolicach kostki spadła mi deska. Lekarz ortopeda stwierdziła mocne stłuczenie brak złamania. Po 10 dniach noga nadal bardzo boli w czasie chodzenia jak jest uniesiona do góry to nie boli. Opuchlizna zeszła zostały siniaki i zgrubienie w miejscu stłuczenia. Biorę leki na rozrzedzenie krwi xarelto i tromex ponieważ niedawno miałam zawał, a w dolnych kończynach stwierdzona miażdżycę. Czy to z tego powodu noga tak powoli się goi? Jak długo będzie noga będzie bolała?

Dzień dobry,

Podczas przyjmowania leków rozrzedzających, bardzo często dochodzi do powstawania rozległych krwiaków podczas urazów. Taka krew wchłania się bardzo powoli, a z uwagi na lokalizację w okolicy kostki (największe ciśnienie grawitacyjne) jak i na współistniejącą miażdżycę (spowolniony przepływ krwi), proces ten jest jeszcze wolniejszy. Zależnie od rozległości stłuczenia, do pełnego wygojenia może minąć wiele miesięcy.

Ponadto z uwagi na opisywane dolegliwości bólowe, wskazane jest wykonanie badania USG doppler zarówno żył jak i tętnic kończyn dolnych. Może się okazań, że żyły głębokie lub powierzchowne są niewydolne, a tętnice zwężone i tym samym jeszcze bardziej utrudniają gojenie.

Z wyrazami szacunku, lek. Maciej Antkiewicz Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii | Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl | Oddział w Warszawie ul. Jaktorowska 5/U1 | tel. +48 22 26 60 876 | mail: warszawa@arsestetica.pl |