Czy można ograniczyć przyjmowanie tego leku na zakrzepicę?

do chirurga naczyniowego lub innego specjalisty od zakrzepicy. Ojciec 75l od 2 lat bierze xarelto (codziennie rano 20mg) które ostatnio zaczęło powodować krwiomocz. gdy je odstawia krwiomocz ustępuje. Czy można, a jeśli tak to jak bardzo odgraniczyć przyjmowanie tego leku? może ograniczyć i zmienić na 15mg? tak żeby nie było konsekwecji dla zakrzepicy.

Dzień dobry,

Krwiomocz jest bardzo niepokojącym objawem. Najprawdopodobniej Xarelto nie jest jedyną przyczyną krwiomoczu. Możliwe też, że pacjent przyjmuje jeszcze inne leki rozrzedzające krew np. Acard, Polocard.

W pierwszej kolejności pacjent wymaga pilnej wizyty u Urologa, który wykluczy ewentualne patologie układu moczowego, takie jak infekcje czy guz prostaty / pęcherza moczowego.

Następnie konieczna jest konsultacja z lekarzem, który włączył Xarelto do terapii, ponieważ może być konieczne zmienienie leku lub jego całkowite odstawienie (szczególnie, jeśli lekarz stwierdzi, że ryzyko krwawienia jest zbyt duże; zależy to także od wskazań, z których Xarelto jest przyjmowane).

Z wyrazami szacunku, lek. Maciej Antkiewicz Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii | Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl | Oddział w Warszawie ul. Jaktorowska 5/U1 | tel. +48 22 26 60 876 | mail: warszawa@arsestetica.pl |