Czy można ograniczyć przyjmowanie tego leku na zakrzepicę?

do chirurga naczyniowego lub innego specjalisty od zakrzepicy. Ojciec 75l od 2 lat bierze xarelto (codziennie rano 20mg) które ostatnio zaczęło powodować krwiomocz. gdy je odstawia krwiomocz ustępuje. Czy można, a jeśli tak to jak bardzo odgraniczyć przyjmowanie tego leku? może ograniczyć i zmienić na 15mg? tak żeby nie było konsekwecji dla zakrzepicy.
MĘŻCZYZNA, 76 LAT 7 miesięcy temu

Medialny szum wokół AH1N1

AH1N1 to nazwa wirusa świńskiej grypy. Kiedy pojawił się w naszym kraju, stał się bohaterem pierwszych stron gazet. Skąd takie zainteresowanie AH1N1?

Dzień dobry,

Krwiomocz jest bardzo niepokojącym objawem. Najprawdopodobniej Xarelto nie jest jedyną przyczyną krwiomoczu. Możliwe też, że pacjent przyjmuje jeszcze inne leki rozrzedzające krew np. Acard, Polocard.

W pierwszej kolejności pacjent wymaga pilnej wizyty u Urologa, który wykluczy ewentualne patologie układu moczowego, takie jak infekcje czy guz prostaty / pęcherza moczowego.

Następnie konieczna jest konsultacja z lekarzem, który włączył Xarelto do terapii, ponieważ może być konieczne zmienienie leku lub jego całkowite odstawienie (szczególnie, jeśli lekarz stwierdzi, że ryzyko krwawienia jest zbyt duże; zależy to także od wskazań, z których Xarelto jest przyjmowane).

Z wyrazami szacunku, lek. Maciej Antkiewicz Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii | Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl | Oddział w Warszawie ul. Jaktorowska 5/U1 | tel. +48 22 26 60 876 | mail: warszawa@arsestetica.pl |

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty