Czy to zasłabnięcie podczas miesiączki jest normalne?

Witam,od czwartek tj 2.07 mialam plamienia, w niedz dostałam okres (ogólnie 10 dni za wczesn) od niedz mam dodatkowo bóle brzucha, ból po jednej stronie - lewej, czasem jest uciążliwy, kłujący i ostry.... Przechodzi na jakiś czas jak leżę albo wezmę tabletki przeciwbólowe.. Jest już środa ból brzucha nie ustępuje, brzuch twardy, kłuję po lewej stronie, rano zasłabłam i obkaky mnie poty.. Jak wstaje mam zawroty głowy.. Nigdy się rąk nie czułam podczas miesiączki.. Ost wizyta u ginekokag była w maju i wszystko dobrze - (wspomniałam tylko, że od s stycz o tydz albo 10 dni w każdym mies dostaje wcześniej okres i czasem mam plamienia - ginekolog powiedziała, że to normalne bo cierpię na wrodzona niedokrwistość (anemia ) i jestem po 2 cc.. Czy powinnam się martwić? Proszę o radę

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie sposób ustalić przyczyny Pani dolegliwości bez dokładnego zlokalizowania bólu brzucha, natomiast warto wiedzieć, że ostry ból brzucha utrzymujący się przez tak długi czas podlega konieczności niezwłocznego skontaktowania się z lekarzem. Ponieważ nie napisała Pani jakiego rodzaju jest to ból, nie sposób wykluczyć przyczyn pozaginekologicznych. Proszę więc skonsultować to z internistą z Pani przychodni POZ lub zgłosić się na izbę przyjęć, jeśli ból jest nie do zniesienia i prowadzi do omdleń.

Objawy przez Panią wymienione mogą wskazywać na tzw. ostry brzuch – to jest zespół objawów charakterystycznych dla schorzeń o przyczynie ginekologicznej czy internistycznej. Wymaga interwencji chirurgicznej, bowiem może stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia pacjenta. Jeśli jest Pani zainteresowana, to odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/ostry-brzuch.

Ból brzucha po lewej stronie może mieć też związek ze śledzioną, a ta z kolei powiększa się chociażby przy niedokrwistości (anemii) hemolitycznej. Natomiast warto pamiętać, że za ból brzucha po jego lewej stronie może odpowiadać też szereg innych organów, takich jak trzustka, przydatki czy jelito grube. Bez badania, zebrania wywiadu czy morfologii nie sposób tego ocenić. Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/jakim-chorobom-towarzyszy-bol-brzucha-z-lewej-strony.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.