Czy to, że wciąż doszukuję się jakiejś choroby u syna może świadczyć o problemie psychicznym?

Witam. Ciągle zamartwiam się o zdrowie mojego zdrowego 4l Dziecka. Doszukuje się nowotworów i innych groźnych chorób, konsultuje się z pediatrą, robię badania gdy coś mnie niepokoi, ale na szczęście wszystkie badania w normie, więc moje Dziecko jest zdrowe. Jest to moim problemem psychicznym, czy powinnam powiedzieć o tym naszemu pediatrze? Raz już był badany na obecność nowotworu, na szczęście nie potwierdził się. Kto pierwszy potrzebuje pomocy specjalisty, mój Syn w którym ciągle się doszukuje choroby, czy ja, abym mogła realnie spojrzeć na sytuację mojego Dziecka, która teoretycznie ciągle jest taka sama, czyli jest w porządku. Pozdrawiam

Witam Panią,
Lęk o dziecko, szczególnie w pierwszych miesiącach jego życia,
jest do pewnego stopnia naturalnym uczuciem, które towarzyszy
każdej mamie.
Z upływem czasu lęk i związane z tym emocje powinny
stopniowo słabnąć.
Jeżeli jednak lęk przybiera nadmierne rozmiary i dezorganizuje
życie Pani i rodziny, to może on być przejawem zaburzeń lękowych.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby podjęła Pani psychoterapię.
Jeżeli nie wyleczy Pani zaburzeń lękowych,
to będzie Pani miała trudności w sprawowaniu właściwej
opieki nad dzieckiem, które w przyszłości może być
mało samodzielne i może wykształcić w sobie lękową postawę
wobec świata.
Dlatego dla dobra Pani i dziecka konieczne
jest niezwłoczne podjęcie psychoterapii. .
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną
i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl