Czy to zwykłe starzenie się organizmu?

Witam.Mialam robiona tomografie kontrolna po leczeniu ziarnicy złośliwej(obecnie jest to już 13 lat po).badanie bez kontrastu ze względu na uczulenie.ogolnie wynik jest w normie.interesuje mnie tylko stwierdzenie :drobne smuzaste zagęszczenia w szczytach płuc.(poza tym są zagęszczenia także w płucu ale to o charakterze bliznowatym).Obszar zagęszczenia struktury kostnej w trzonie kręgu th5 zwiększone w porównaniu do wcześniejszego badania-do kontroli.Zageszxzenie sklerotyczne w głowie kości udowej-najpewniej wyspa kostna.Mam problemy ogólnie z kręgosłupem szyjnym ,piersiowy daje się we znaki jak i lędźwiowy,zapalenie kości krzyżowej dość często. Czy powinnam podjąć jakieś kroki w celu szukania przyczyn tego czy to raczej zwykle starzenie się organizmu (dodam że mam 38 lat)

Wyniki badań do interpretacji klinicznej Do pełnej konsultacji!
Namawiam na pełną konsultację neurologiczną. Konieczny wywiad, badanie, ocena czynników ryzyka, schorzeń współistniejących Wszystko ma znaczenie: waga, ciśnienie krwi, puls; ale i tryb życia, regularny sen, zdrowa dieta i aktywność fizyczna.
Istotną role odgrywa nastrój.
Pozdrawiam i zapraszam