Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to zwykłe starzenie się organizmu?

Witam.Mialam robiona tomografie kontrolna po leczeniu ziarnicy złośliwej(obecnie jest to już 13 lat po).badanie bez kontrastu ze względu na uczulenie.ogolnie wynik jest w normie.interesuje mnie tylko stwierdzenie :drobne smuzaste zagęszczenia w szczytach płuc.(poza tym są zagęszczenia także w płucu ale to o charakterze bliznowatym).Obszar zagęszczenia struktury kostnej w trzonie kręgu th5 zwiększone w porównaniu do wcześniejszego badania-do kontroli.Zageszxzenie sklerotyczne w głowie kości udowej-najpewniej wyspa kostna.Mam problemy ogólnie z kręgosłupem szyjnym ,piersiowy daje się we znaki jak i lędźwiowy,zapalenie kości krzyżowej dość często. Czy powinnam podjąć jakieś kroki w celu szukania przyczyn tego czy to raczej zwykle starzenie się organizmu (dodam że mam 38 lat)
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Wyniki badań do interpretacji klinicznej Do pełnej konsultacji!
Namawiam na pełną konsultację neurologiczną. Konieczny wywiad, badanie, ocena czynników ryzyka, schorzeń współistniejących Wszystko ma znaczenie: waga, ciśnienie krwi, puls; ale i tryb życia, regularny sen, zdrowa dieta i aktywność fizyczna.
Istotną role odgrywa nastrój.
Pozdrawiam i zapraszam

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy