Trupi jad na odzieży zmarłej osoby

Witam. Mam dość nietypowe pytanie, które cały czas nie daje mi spokoju. Ostatnio w szpitalu zmarła mi bliska osoba. Panie pielęgniarki oddały mi odzież, w której zmarła leżała jeszcze 2 godziny po śmierci. Moje pytanie to czy jeśli dotykałam tej odzieży mogłam zarazić się trupim jadem? Czytałam dużo na ten temat, ale nigdzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Boję się, że ubrania są zarażone. Jestem autentycznie przerażona całą sytuacją, wizja trupiego jadu na odzieży sprawia, że jestem prawie sparaliżowana ze strachu. Proszę o rozwianie moich wątpliwości, czy na odzieży zmarłej osoby znajduje się trupi jad i czy dotykając tych ubrań mogłam się nim zarazić? Czy przez to, że dotykałam ubrań z trupim jadem, przeniosłam go do swojego mieszkania? Proszę o szybką odpowiedź specjalisty i z góry dziękuję.

Odzież osoby zmarłej należy wyrzucić, z uwagi na możliwość obecności na niej toksycznych związków wydzielających się z ciała po śmierci.