Czy trzeba przedtem zrobić badanie usg, żeby sprawdzić grubość endometrium?

6. 11. miałam zabieg łyżeczkowania macicy - rozp: 8 tydz ciąży, puste jajo płodowe. Po zabiegu przez 5 dni było krwawienie, poźniej 2-3 dni plamienie. Kiedy możemy sie znowu starć o dziecko? w szpitalu powiedziano żeby odczekać 3 miesiące, ale z różnych źródeł wiem, że nie jest to regułą, że zalezy to od regeneracji macicy, od stanu psychicznego. Ja czuję się bardzo dobrze. Czy trzeba przedtem zrobić badanie usg żeby sprawdzić grubość endometrium?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że można byłoby wykonać badanie usg przezpochwowe w celu określenia odpowiedzi na Pani pytanie. Proponuję udać się do ginekologa. po badaniu będzie można określić dokładne zalecenia diagnostyczne.