Czy tym sposobem mogło nastąpić zapłodnienie?

Mam problem uprawialismy z chłopakiem petting, ja akurat miałam dni płodne, robił mi placówkę, nie spuścił ani nic z tych rzeczy, ale boję się tego że mógł przypadkiem przenieść preejakulat do wnętrza pochwy, twierdzi że nie dotykał wcześniej penisa, naprawdę nie wiem co mam zrobić strasznie się obawiam, że w ten sposób mogło dojść do zapłodnienia, okres dopiero mam za 14 dni i cały czas dręczy

Redakcja abcZdrowie

Witam, petting w założeniu jest taką formą zaspokojenia popędu płciowego, która nie niesie za sobą ryzyka nieplanowanej ciąży. Niestety należy zachować ostrożność mimo wszystko. Jeśli Pani partner twierdzi, że nie przeniósł preejakulatu do pochwy, to do zapłodnienia dojść nie mogło. W przeciwnym wypadku – istnieje ryzyko zapłodnienia w ten sposób, ale jest ono naprawdę niewielkie. Preejakulat, choć zawiera plemniki, to niewielką ilość, z której tylko część jest zdolna do zapłodnienia. Tutaj odpowiedź naszego eksperta, może Panią uspokoi: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ciaza-a-petting. Jeśli tego typu sytuacje budzą u Pani duży niepokój, sugeruję na przyszłość pomyśleć o zabezpieczeniu – np. antykoncepcji hormonalnej, chyba że petting jest jedyną formą współżycia, wówczas nie ma to większego sensu. Proszę spokojnie zaczekać do miesiączki. Warto wiedzieć, że w przypadku sytuacji, niosących za sobą ryzyko nieplanowanej ciąży, ma Pani możliwość sięgnięcia po antykoncepcję postkoitalną, czyli tzw. tabletkę 72h „po”. W razie gdyby była Pani zainteresowana tym tematem, odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/tabletka-72-h-po. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.