Czy u dwulatki może wystąpić grzybica?

Córka - niespełna 2-letnia, cierpi z powodu pieczenia pochwy oraz ma parcie na pęcherz. Była leczona tylko na zapalenie pęcherza. Brak efektów. Jest coraz gorzej. Dodatkowo zastosowałam maść przeciwgrzybiczą objawowo, zaczerwienienia jednak nadal nie schodzą. Wyniki badań moczu i kału są poprawne, nic nie wykryto. Wiem, że grzybicę nie zawsze wykrywają. Lekarze rozkładają ręce, dziecko się męczy. Poza tym ma wszystkie objawy grzybicy. Czy mogę samodzielnie zastosować leki oczyszczające - w gruncie rzeczy naturalne? Czy są jakieś przeciwwskazania, szczególnie u malutkiego dziecka? Błagam o pomoc, moje dziecko jest coraz bardziej wycofane, zaczyna być agresywne, traci na wadze. Krzyczy z bólu w nocy, a wieczorem nie może zasnąć. Lekarze proponują antybiotyki, wszyscy jednak wiemy, że ich zastosowanie może się bardzo źle skończyć.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy mogą sugerować infekcję drożdżakową zewnętrznych narządów płciowych.
Badanie moczu i krwi mogą nie być pomocne w wykryciu kandydozy.
Decydującym badaniem jest wymaz i posiew w kierunku drożdżaków.
Maść przeciwgrzybicza nie jest lekiem objawowym, jest lekiem o umiarkowanym działaniu, działa zatem przyczynowo. Czasami jednak może być nieskuteczny i wówczas konieczne jest zastosowanie doustnych leków przeciwgrzybiczych o silniejszych działaniu.
Nie warto eksperymentować z opisanymi preparatami.

Proponuję skonsultować na początku problem z pediatrą, a następnie można wykonać wymaz i posiew, a później w przypadku pozytywnego (potwierdzającego) wyniku można będzie zastosować leki przeciwgrzybicze.

Redakcja abcZdrowie.pl