Czy usunięcie pęcherzyka jest konieczne?

Bardzo prosze o odp.Jestem caly zaplakany .Mama ma 62 lata jutro idzie na operacje..wykryto torbiel w okolicy pepka .Niema zadnych doleglowosci badania moczu biopsja z tarczycy jest wporzadku..dodatkowo chcą usunąc woreczek bo jest nieladny tak stwierdzili mama tez bez zadnych dolegliwosci...czy to konieczne te operacje? czy są skomplikowane? blagam o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Są to raczej operacje obecnie rutynowo wykonywane aczkolwiek każda operacje może nieść ze sobą pewny stopień działań niepożądanych i ryzyka . Jeżeli nie byłoby konieczności operacji to nikt by nie proponował