Czy osoba może być ponownie intubowana?

Pytanie do anestezjologa. Moja mama latem ubiegłego roku przeszła operacje wycięcia guza piersi. Podczas operacji nastąpił problem z intubacją. Dostała następujące zaświadczenie:" B trudna intubacja-nieudana intubacja laryngoskopem ,wideolaryngoskopem oraz prowadnicą Bougie.Wentylacja za pomocą LMA,ograniczona. ZAintubowano fiberoskopem na oddechu własnym. Ograniczona ruchomość głowy. " Mama jest bardzo otyła. Aczkolwiek powinna się poddać zabiegowi usunięcia kamieni na woreczku żółciowym. Czy jest możliwość poddania się takiemu zabiegowi?czy moze byc ponownie intubowana?Jakie zagrożenia niesie intubacja?proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze najpierw nalezy udac się na konsultacje do anestezjologa aby moc ocenić możliwości anatomiczne