Czy uszkodzone szyjki zębowe pod wpływem szczotkowania zębów wywołują stan zapalny?

Witam Państwa, czy troszeczkę uszkodzone szyjki zębowe pod wpływem szczotkowania zębów wywołują stan zapalny, jakie ogólnie są konsekwencje takiego stanu rzeczy?

Nadmierny nacisk szczoteczki może doprowadzić do uszkodzenia szyjki i dziąsła. Z reguły następstwem są dolegliwości bólowe szczególnie na zimno. Trzeba w powiększeniu zabezpieczyć odsłonięte szyjki i zmienić nawyki szczotkowania.