Czy uszy mogą piec z powodu emocji?

Często pieką mnie uszy. Czy mozliwe jest to, że to z powodu emocji?Czy na tle nerwowym? Oczywiscie mogę wierzyć, że ktoś mnie obgaduje, ale to chyba nie możliwe aby caly dzien. Uszy nie są czerwone, po prostu czuję, że pieką. Raz lewe, raz prawe. Co to może oznaczać?

Objawy somatyzacyjne- czyli fizyczne dolegliwości pojawiające się na tle emocjonalnym- są dość powszechne w psychologii i psychiatrii. Warto przyjrzeć się w jakich szczególnie sytuacjach (społecznych?) pojawia się objaw (to pozwoli wyjasnić emocjonalne źródło napięcia czy lęku), a jeśli będzie bardzo uciążliwy zwrócić się o pomoc do psychologa, psychoterapeuty.