Ogromna tęsknota za chłopakiem

Mam 20 lat. Jestem od 1,5 w związku. Moim problemem jest to że nie moge bez mojego chłopaka funkcjonowac, mysle o nim, pisze sms, chce być z nim cały czas. Kiedy sie spotykamy nie potrafie się cieszyc ze wspolnie spedzonego czasu, jestem przygnębiona, bo mysle sobie, że i tak zaraz się rozstaniemy i nie bede go widziec kilka dni. Często gdy się żegnamy to płacze w zasadzie nie wiem dlaczego.

Witam,
z Pani wypowiedzi wynika, że uczucia związane ze związkiem (obawy przed rozstaniem, przygnębienie z niego wynikające) powodują Pani dyskomfort i nie pozwalają na doświadczanie pełnej przyjemności w związku, który trwa już od dłuższego czasu. Zdarza się tak, że pewne osoby doświadczają nadmiernej obawy i lęku przed rozstaniem. Być może taka sytuacja dotyczy Pani. Aby nauczyć się radzić sobie z podobnymi sytuacjami i emocjami wskazana byłaby praca pod okiem psychoterapeuty. Wówczas możliwe będzie bliższe przyjrzenie się lękowi, znalezienie jego przyczyn i nauczenie się radzenia sobie z rozstaniem.
Powodzenia
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Z tego, co pani napisała można wnioskować, że nie jest to sytuacja, w której może się pani w pełni cieszyć życiem i czerpać radość ze związku. Może warto przyjrzeć się bliżej źródłom tych emocji? Zachęcam do skonsultowania się z psychologiem, aby przepracować problem i odzyskać komfort. Pozdrawiam.
Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/