Czy w 7 tygodni po stosunku lekarz jest w stanie stwierdzić brak ciąży?

Czy w 7 tygodni po stosunku lekarz jest w stanie stwierdzić brak ciąży? Byłam w takim czasie u ginekologa i on ciążę wykluczył. Czy mogę być w 100% pewna, że usg dopochwowe już by coś pokazało? W czasie tych 7 tygodni wystąpiły trzy krwawienia, z tym że trochę słabsze.

Wykonane USG transwaginalne w 7 tygodniu od stosunku powinno wykazać rozwijającą się ciążę. W takim badaniu powinien być widoczny zarodek oraz jego akcja serca. W przypadku wątpliwości badaniem uzupełniającym jest wykonanie testu ciążowego lub też bardziej specyficznej dla ciąży jednostki betaHCG. Jej ujemny wynik wykluczy ciążę.