Czy w miarę zaawansowania ciąży TSH rośnie?

Jestem w 8 tygodniu ciąży. Od roku lecze sie sie na niedoczynnosc tarczycy, mam rownież wole guzkowate nietoksyczne. Biore Euthyrox - najmniejsza dawke 25 mg oraz jodid. Dzisiejszy wybim badania TSH to 1,83. Ft3 i FT4 tez w ok. Wynik jest w normie wie czy muszę zglaszac sie juz teraz do endokrynologa? Czy w miare zaawansowania ciazy TSH bedzie roslo?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Zazwyczaj w trakcie ciąży zwiększa się dawkę Euthyroxu. W związku z tym wizyta u endokrynologa jest konieczna.