Czy w moim przypadku konieczna jest resekcja pęcherzyka żółciowego?

Jestem w rozpaczy, nie wiem co robić. Podczas badania rutynowego USG w medycynie pracy przypadkowo okazało się, że mam kamienie żółciowe. Jest to dla mnie niespodzianka, nie mam żadnych problemów związanych z tym, badanie krwi bardzo dobre. Czy w moim przypadku konieczna jest resekcja woreczka żółciowego, czy mogę go jeszcze jakiś czas "uratować"? Mój lekarz rodzinny jest zdania, że kamieni bez objawów nie muszę operować tylko rocznie kontrolować. Proszę o pomoc, z góry dziękuję. Marcin

Mam za mało danych , aby odpowiedzieć autorytatywnie , ale zasadą jest , że pęcherzyk żółciowy z kamieniami należy usuwać! zż