Czy w tej sytuacji jestem dziewicą?

Witam, mam zamiar wybrać się na wizytę do ginekologa. Zastanawiam się co odpowiedzieć jeśli ginekolog spyta mnie o dziewictwo gdyż nie uprawiałam pełnego stosunku, ale mój chłopak robił mi tzw „palcówkę” seks oralny. Powiedzieć, że jestem dziewicą, czy że nie?
KOBIETA, 20 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w takiej sytuacji ważne jest, aby była Pani szczera i otwarta wobec swojego lekarza. Wielu ginekologów zadaje pytania dotyczące dziewictwa z powodów medycznych, a nie ze względów moralnych. Jeśli zależy Pani na precyzyjnej informacji, należy powiedzieć o swoich doświadczeniach seksualnych, w tym o seksie oralnym i pettingu. Kwestia dziewictwa odnosi się najczęściej do faktu, czy błona dziewicza została przebita.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/pierwsza-wizyta-u-ginekologa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.