Czy w tej sytuacji należałoby skonsultować się z lekarzem?

Witam chłopiec 6 lat badanie cukru z urządzenie domowego z palca wyniosło 103. Czy jest to wskazanie już do pójścia do lekarza i zrobienia laboratoryjnych badań czy na razie wystarczy tylko dieta i zmiana trybu życia

Witam serdecznie,

Oczywiście warto wykonać badania laboratoryjne, tym bardziej jeśli dawno nie były wykonywane. Pytanie również kiedy, w jakich warunkach pomiar glukozy został wykonany? Czy było to na czczo, lub w odstępie jakiego czasu po posiłku, co było sożywane przed wykonaniem pomiaru. Pozdrawiam