Czy w tym czasie mogło jednak dojść do owulacji?

Dzień dobry, nie biorę tabletek antykoncepcyjnych (slinda) od 19 dni. Ze względu na to iż zapomniałam tabletek na wyjazd przestałam je brać na 5tabletce. Jednak nadal nie wystąpiło krwawienie Nie za bardzo wiem dlaczego i kiedy się go spodziewać? Czy pomimo, iż krwawienie nie wystąpiło mogło dojść w tym czasie do owulacji? Kiedy w takiej sytuacji najlepiej wykonać test ciążowy (zrobiłam test 24.12 jednak wyszedł negatywny).
KOBIETA, 25 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krwawienie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych nie musi wystąpić od razu, zwłaszcza jeśli przestała Pani brać pigułki w trakcie opakowania. Pojawienie się w takiej sytuacji krwawienia z odstawienia oraz wystąpienie owulacji to kwestia indywidualna.

Jeśli nie chce Pani zajść w ciążę, to z pewnością konieczne jest stosowanie zabezpieczenia, na przykład w postaci prezerwatywy. Test ciążowy najlepiej wykonać po upływie 14 dni od ostatniego zbliżenia.

Wypowiedzi naszych ekspertów na podobne tematy umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/owulacja-po-odstawieniu-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-owulacja-moze-pojawic-sie-natychmiast-po-odstawieniu-tabletek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-powraca-plodnosc-po-odstawieniu-tabletek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.