Czy w tym przypadku ciążę mogę wykluczyć?

Witam, uprawiałam seks z partnerem w 11 dniu cyklu ( trwają one u mnie od 25-30dni). Około 30 minut przed partner doszedł podczas gry wstępnej, wytarł się cały, nie brał prysznica. Po tym czasie doszło do zbliżenia jednak na samym początku wszedł we mnie bez zabezpieczenia to trwało kilka sekund. Na drugi dzień po 20h od zbliżenia wzięłam tabletkę dzień po ellaone. Miesiączke miałam w 32 dniu jednak była mniej obfita i trwała 3 dni krócej. Dlatego po 25 dniach od zbliżenia wykonałam popołudniu test ciazowy wynik negatywny, kolejno w 30 dniu zrobiłam test ciążowy o 3 nad ranem ( około 4 h nie korzystałam z toalety) również wynik negatywny i ostatni test zrobiłam 32 dni od stosunku też popołudniu i też wynik był negatywny. Jednak od 2 dni jest mi nie dobrze, bardzo boję się czy to nie ciąża. Dodam że każdy z 3 testów był z innej firmy. Czy w tym przypadku po takim czasie chociaż test nie był robiony z rana i wzielam tabletke dzien po , mogę wykluczyć ciążę i zaufać że testy są wiarygodne

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zarówno testy ciążowe, jak i zastosowana przez Panią antykoncepcja postkoitalna zdecydowanie wskazują, że nie jest Pani w ciąży i nie musi się Pani obawiać.

Proszę pamiętać, że tabletki „po” zawierają jednak potężną dawkę hormonów, które mogą prowadzić do zaburzeń równowagi hormonalnej, przesunięć w obrębie cyklu menstruacyjnego oraz powodować skutki uboczne manifestujące się złym samopoczuciem. Być może Pani wątpliwości rozwieje ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/ellaone-co-naprawde-wiemy-o-tabletce-dzien-po.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.