Czy w zębie może toczyć się proces zapalny?

Witam, może w skrócie chodzi o ząb który jest leczony kanałowo od dłuższego czasu miałam już dwa razy założone lekarstwo teraz Pani stomatolog zdecydowała że częściowo już go zamknie a przy kolejnej wizycie odbuduje ząb. Zastanawia się bo mam dziwny objaw taki dyskomfort z dziąsłem boli mnie dziąsło i jak dotykam tego miejsca pod zębem to czuję lekki ból. Zastanawiam się czy to normalne czy może w korzeniu zęba które Pani zamknęła coś się dzieje jakiś stan zapalny ?
KOBIETA, 38 LAT 11 miesięcy temu

Ważne jest, aby skonsultować się z Pani stomatologiem w celu oceny objawów i dalszego leczenia. Stomatolog będzie w stanie przeprowadzić badanie kliniczne oraz ewentualnie wykonać dodatkowe badania, takie jak zdjęcie rentgenowskie, aby ocenić stan zęba i korzenia.

Jeśli istnieje stan zapalny, możliwe, że konieczne będzie leczenie kanałowe w celu usunięcia infekcji i oczyszczenia korzenia z bakterii. Stomatolog będzie w stanie zaproponować odpowiednie rozwiązanie i przeprowadzić dalsze procedury, aby skutecznie wyleczyć ząb.

Niezwłoczne skonsultowanie się z lekarzem stomatologiem jest ważne, aby rozpoznać przyczynę dolegliwości i zapewnić odpowiednią opiekę stomatologiczną.

Protetyka Białystok