Czy w związku widać moją nerwicę natręctw?

Witam. Od kilku dni, mimo że między mną a moim chłopakiem układa się bardzo dobrze, zaczęły męczyć mnie myśli dotyczące mojego uczucia do niego, czy jestem pewna że go kocham itd. Tym myślom towarzyszy tak wielki lęk i niepokój, że nie wiem co się ze mną dzieje. Dlatego skorzystałam z internetowej wyszukiwarki i natrafiłam na wiele artykułów o nerwicy natręctw. W sytuacjach stresujacych bardzo często mam problemy z oddychaniem, tak jakbym nie mogła wziąć pełnego wdechu. Mam ogromny problem z zasypianiem, czasami jestem zmuszona liczyć "baranki" żeby się zmęczyć i skupić tylko na tym, aby myśli nie krążyły po mojej głowie. Żeby zasnąć, muszę mieć zatkane uszy stoperami bo rozpraszają mnie najmniejsze dźwięki, tak irracjonalne jak oddychanie domowego psa, cicho włączone radio, czy deszcz. Jestem też bardzo zazdrosna o swojego chłopaka, przeokropnie go kontroluję i mimo że czasami próbuje się powstrzymać, omyka mi się noga. W mojej głowie powstają najróżniejsze scenariusze dotyczące jego aktualnych, a nawet przeszlych damskich znajomości, przez co popadam w ogromną frustrację. W dzieciństwie miałam problem z charczeniem, pamiętam że zawsze krzyczała na mnie mama, a ja po prostu się nie kontrolowałam i potrafiłam robić to pod nosem całymi dniami. Czy wszystkie moje objawy są normalne i po natrafieniu na artykuł próbuje siebie wstawić swoim zachowaniem w miejsce jednostki chorej na nerwicę natręctw, czy wprost przeciwnie mam się czym martwić?

Dzień dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt i że poszukuje Pani dla siebie poradzenia sobie z niepokojącymi Panią symptomami.

Zachęcam Panią, by nie czekać, by odstawić na bok "martwienie się" i sięgnąć po potrzebną Pani pomoc specjalistyczną, kontaktując się z Poradnią Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ-tu, bez skierowania lub prywatnie) celem diagnostyki symptomatycznej oraz leczenia psychoterapeutycznego - najlepiej w paradygmacie poznawczo-behawioralnym.

Rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
zdarzeń/wydarzeń/okoliczności, które doprowadziły do opisanych przez Panią zaburzeń.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby podjęła Pani leczenie
psychoterapeutyczne.
Inspiruję Panią do omówienia swoich problemów
z Psychologiem.

Tak więc podsumowując, aby skutecznie wyleczyć zaprezentowane przez Panią zaburzenia lękowe
oraz ich konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującej codzienności Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Witam serdecznie,

Jeśli obserwuje Pani u sobie takie objawy, to proszę zgłosić się do lekarza psychiatry i/lub psychologa celem konsultacji objawów.

Pozdrawiam.