Czy WCC nie jest za wysokie?

Witam,dzisiaj dostalem wypis ze szpitala(w UK) gdzie trafilem przez zator plucny.W wypisie mialem podane badanie krwi prosze o interpretacje:HB:152,WCC:16.8,Plt:198 D-dimer:0.45 oraz CRP 1.87.Czy WCC nie jest troche za wysokie??dodam ze przechodzilem ostatnio infekcje pluc(dostalem antybiotyk przedwczoraj zakonczylem kuracje).Pozdrawiam

Witam! Ilość białych krwinek rzeczywiście jest zbyt wysoka, najprawdopodobniej taki stan rzeczy spowodowany jest jednak przebytą w ostatnim czasie infekcją. W przypadku podwyższonej liczby WCC w każdym wypadku warto wykonać również ręczny rozmaz układu białokrwinkowego. Jeśli owo badanie również nie wykaże nieprawidłowości, nie ma powodów do niepokoju. Wyniki powinny znormalizować się w ciągu najbliższych tygodni.