Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy wskazana jest diagnostyka neurologiczna?

Do jakiego specjalisty udać się z poniższym objawem? W ostatnich dniach mam wiele stresów w życiu, nie śpię w pełni w nocy (to raczej polsen) i rozmyślam, mam ruminacje i gonitwę myśli. Zdarzają się chwilę wybudzenia, jakby wyrwania z polsnu, uczucie oddalenia od tego co wokół mnie (środowisko w pokoju w którym przebywam) i ogromny lęk. Po chwili docierają do mnie bodźce - światło lampy, muzyka w tle czy jakieś szumy itp. Najgorszym objawem jest to ogromne uczucie leku w sercu. Po chwili, powoli dochodzę do siebie. Czy wskazana jest diagnostyka neurologiczna czy to tylko silny stres?
KOBIETA, 29 LAT 2 miesiące temu

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Witam! Opis wskazuje na zaburzenia nerwicowe. Jeżeli na NFZ to poradnia Zdrowia Psychicznego; prywatnie to psychiatra, psycholog, psychoterapeuta. Po zdiagnozowaniu podstawowym (przyczynowym) leczeniem jest psychoterapia z ew. wsparciem lekami p/lękowymi, p/depresyjnymi (leczenie objawowe). Najlepiej zastosować jednocześnie oba warianty terapeutyczne. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy